اخبار و مقالات

دلایلی برای اینکه مبلمان اداری شما باید متناسب با فضای شما ساخته شده باشد

با دیگر وسایلتان تضاد نخواهد داشت

ممکن است تجربه ای در طراحی لوازم منزل و اداره نداشته باشید، و یا رنگ میزی که در کاتالوگ دیده اید، دقیقاً همان رنگی نباشد که در واقعیت هست، اما در هر صورت خیلی راحت می توان لوازمی را انتخاب کرد که هیچ تناسبی با دیگر لوازم دکور شما نداشته باشد.

هر چیزی که در دفتر کار شما وجود دارد، ازجمله لوازم و مبلمان، باید انعکاسی از شما و کارتان باشد. سبک، رنگ و حتی بافت آن را باید در نظر داشت؛ اما با وجود این همه مشتری و تقاضا، انجام این کار در فروشگاه های معمولی، که فقط به ترکیبات مطمئن می چسبند، سخت خواهد بود.

بنابراین اگر یک صندلی به سبک خانه های روستایی اما با یک رنگ روشن می خواهید، باید حتما بدهید آن را بسازند.

مجبور نیستید گزینه های دیگری را انتخاب کنید

وقتی در ذهن خود به خوبی می دانید می خواهید مبلمان اداریتان چه شکلی باشد، قابل درک است که وقتی چیزی که می خواهید را در فروشگاهی پیدا نکردید، مجبورید به یک گزینه دیگر فکر کنید. سرخوردگی در مورد مبلمانی که هر روز باید به آن نگاه کنید و از آن استفاده کنید، باعث می شود در کارتان تحلیل روید، و محیطی را ایجاد می کند که به جای کارایی، پر از مردگی است.

این یکی از دلایل اصلی است که مبلمانی که متناسب با فضا ساخته شوند، گزینه بهتری هستند. بعد از صحبت با طراح یا نجار، محصول نهایی دقیقا همان چیزی از آب درخواهد آمد که تصورش را می کردید و ترکیب عناصر طراحی مانند خطوط، رنگ ها ، چاپ و حتی برند آن منحصر به شخص خودتان خواهد بود. در کنار اینکه زیبا است، کارایی شما را نیز بالا می برد.

گرچه مبلمان و لوازمی که سفارشی ساخته می شوند، گران تر هستند، اما برای فضاهای خاص مناسب تر هستند و در بلند مدت مقرون به صرفه تر نیز هستند. گرچه انکار نمی کنم که قطعاتی که به صورت سفارشی ساخته می شوند، در رابطه با قیمت، با آیکیا قابل مقایسه نیستند، اما در مورد کیفیت، پایداری و توانایی در برطرف کردن نیازهای شما، برندۀ میدان هستند.

 

تصور کنید از فروشگاهی معمولی، یک مبل زیبا خریداری کرده اید، آن را به خانه می برید و ... می بینید که هیچ تناسبی ندارد. حتی ممکن است کج هم باشد چون کف خانه به آن مسطحی که ابتدا فکر می کردید نیست.

اینها تنها چند مورد از مشکلاتی هستند که در تولید انبوه مبلمان اداری رخ می دهد. البته نه این که خرید از یک فروشگاه معمولی چیز بدی است؛ بسیاری از مبلمان و لوازم آنها طوری ساخته می شوند که در نهایت مرغوب به نظر برسند، و قطعا در مورد قیمت ها هم هیچ بحثی نیست! در برخی موارد، خرید مبلمان اداری که مشخصا برای فضای شما، و به وسیلۀ یک نجار و طراح حرفه ای طراحی و ساخته شده باشد، خیلی بهتر از این است که بر روی شانس خود تکیه کنید و چیزی را خریداری کنید که این مشخصات را ندارد.

در اینجا به دو دلیل کلیدی اشاره می کنیم که چرا مبلمان اداری شما باید مشخصا برای فضای شما ساخته شده باشند، تا به این ترتیب هم تا حد زیادی از استرس کاسته شود و هم احتمالا در هزینه صرفه جویی شود!

1.      کاملا متناسب با فضای شما خواهد بود

اگر زمانی را صرف اندازه گیری نکرده باشید، این امکان همیشه وجود دارد که قفسه کتابی که از آیکیا خریداری کرده اید، متناسب فضایی که برای آن در نظر گرفته اید نباشد. حتی ممکن است چیزی که متناسب با ابعاد مورد نظر شما باشد را اصلا پیدا نکنید. اما چیزی که مشخصا برای دفتر یا خانه شما طراحی شده باشد، قطعا متناسب خواهد بود.

نجار و طراح علاوه بر در نظر گرفتن ارتفاع و عرض قطعه مورد نظر، می توانند آن را طوری طراحی کنند که در هر تورفتگی یا برآمدگی و یا هر گوشه و کنار عجیب و غریبی جا شود، و به این ترتیب برای جایگزین کردن قطعه ای که در نهایت متناسب هم نیست صرفه جویی می کنید.

2.      تحت تاثیر سطوح شیبدار قرار نمی گیرد

خیلی کم پیش می آید که همۀ سطوح منزل شما به طور کامل مسطح و تراز باشد. گرچه این موضوع آنقدرها هم بد است چرا که آدم را یاد خانه های اسباب بازی می اندازد، اما مسلما باعث می شود مبلمانی که از یک فروشگاه خریداری کرده اید، تا حدی کج و معوج قرار بگیرد.

همانطور که مبلمانی که متناسب فضای شما ساخته شده است را می توان در هر گوشه و کنار و هر تورفتگی و برآمدگی قرار داد، می توان آنها را متناسب با شیب سطح نیز هماهنگ کرد. در نتیجه وسیله ای دارید که کاملا متناسب با فضاست و وقتی درحال کار هستید، حواستان را پرت نمی کند.